Григор започна безкомпромисно в Мюнхен

Първата ракета на България Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира BMW Open в Мюнхен с награден фонд 450 000 евро след успех с 6:1, 6:4 над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Андреас Бек. Така в следващата фаза на надпреварата 19-годишният хасковлия ще се изправи срещу французина Жулиан Бенто или Маркос Багдатис (Кипър).

Заемащият 70-ото място в световната ранглиста българин започна силно мача и реализира пробив още във втория гейм на първия сет. Григор взимаше подаванията си доста лесно, докато 25-годишният му съперник определено изпитваше сериозни трудности. Нов пробив за 5:1, след което и лесно спечелен сервис гейм дадоха преднина от 1:0 сета на българина след само 24 минути игра.

Втората част бе по-оспорвана. Бек, който е 116-и в света, стабилизира сервиса си и това оказа влияние върху цялостното му представяне в мача. Все пак българинът стигна до така важния пробив за 4:3, а малко след това пропусна чудесна възможност с втори пробив да сложи край на мача. След час и 5 минути игра логичното се случи и най-добрият ни тенисист стигна до заслужената победа. За успеха си Григор си осигури 20 точки за световната ранглиста.

Димитров остави в статистиката 7 аса и 1 двойна грешка, докато Бек завърши двубоя с 1 директна точка от сервис и без двойни грешки.