Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Цвети Пиронкова приключи с Олимпиадата

Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на тенис турнира на олимпийските игри в Лондон, след като допусна загуба с 5:7, 1:6 срещу Флавия Пенета (Италия). Така на втора поредна Олимпиада пловдивчанката е елиминирана в тази фаза. В Пекин през 2008 година Цвети бе отстранена във втория си мач от Доминика Цибулкова. От своя страна, 19-ата в света Пенета ще се изправи на 1/8-финалите срещу поставената под номер 6 в основната схема Петра Квитова (Чехия). Тя надделя със 7:5, 2:6, 6:1 срещу Катерина Бондаренко (Украйна).

Първият сет бе непредсказуем и двете тенисистки си размениха общо седем пробива. Заемащата 56-ото място в световната ранглиста Пиронкова първа взе подаването на съперничката си за 2:0, но веднага след това и тя се пропука. 24-годишната пловдивчанка спечели трудно сервис гейма си за 3:2, след като спаси цели четири брейкпойнта. Веднага след това Цвети отново реализира пробив за 4:2, но изпусна собственото си подаване в следващия гейм. Опитната 30-годишна италианка сервираше за сета при 5:4 с пробив преднина, но Пиронкова демонстрира класа и изравни резултата. Радостта на българката обаче не продължи дълго и тя отново загуби подаването си за 5:6, след което Пенета затвори частта след 47 минути игра.

Вторият сет се разви кошмарно за Пиронкова. Тя изпусна подаването си още в откриващия сервис гейм и малко по-късно изостана с 0:2. Въпреки че върна пробива в третия гейм и за кратко съхрани надеждите си, българката понесе нов удар при собствен сервис в петия гейм. Изоставайки с 1:5, Цвети сякаш се бе предала. Тя допусна нов пробив за 1:6, с което загуби мача след час и 17 минути игра и отпадна от надпреварата в "Ол Ингланд Клъб".

Българката завърши срещата с 4 аса, 5 двойки и 27 непредизвикани грешки, като направи 10 печеливши удара. При Пенета директните точки от сервис бяха 2, двойните грешки 4, непредизвиканите - 13, а уинърите - 26. Това бе трети двубой между двете тенисистки и трето поражение за Пиронкова. Предишните две са от турнирите на клей в Рим и Палермо съответно през 2009 г. и 2011 г.

Утре ще стане ясно дали Пиронкова и Григор Димитров ще получат "уайлд кард" за участие в надпреварата при смесените двойки на олимпийските игри.